background

Czym jest osteopatia?

Aby dowiedzieć się więcej na temat czym jest Osteopatia obejrzyj film nagrany przez Akademię Osteopatii.

image

W czym mogę pomóc


Zajmuję się leczeniem dysfunkcji układu ruchu oraz zaburzeń funkcjonalnych narządów wewnętrznych (refluks, zgaga, zespół jelita drażliwego, zaparcia, bolesne miesiączki, zaburzenia trawienia).

Image

Holistyczne podejście umożliwia mi szerokie możliwości badania oraz leczenia. Z terapii mogą skorzystać zarówno dzieci, dorośli, seniorzy, kobiety w ciąży oraz sportowcy uskarżający się na różne dolegliwości.

image

Osteopatia

To koncepcja medycyny manualnej traktująca człowieka w sposób holistyczny. Osteopata nie tylko bada miejsce bolesne zgłaszane przez pacjenta, ale całe ciało w poszukiwaniu istotnych dysfunkcji. Ta filozofia pracy z pacjentem została ustanowiona ponad 140 lat temu przez A.T. Still'a w Stanch Zjednoczonych, który mawiał "celem terapeuty powinno być znalezienie zdrowia. Chorobę potrafi znaleźć każdy". 

Filozofia osteopatyczna skupia się na dysfunkcjach biomechanicznych w układzie ruchu, narządów wewnętrznych i płynowych oraz relacji między nimi. Organizm człowieka posiada wrodzone mechanizmy regulacyjne, dążące do zachowania równowagi (homeostazy). Terapia osteopatyczna wspomaga te procesy, przyczyniając się do poprawy zdrowia.

image

Terapia manualna

Jest to sposób pracy z pacjentem opierając się na szczegółowym wywiadzie, badaniu i terapii która jest wykonywana dłońmi terapeuty. Techniki wykorzystywane w tej metodzie to głównie mobilizacje i manipulacje. Terapia ukierunkowana jest na zaburzenia funkcjonalne układu ruchu. Leczenie manualne bazuje na wiedzy anatomicznej oraz biomechanice człowieka. Terapia manualna jest wykorzystywana w różnych specjalnościach lekarskich, między innymi w neurologii, ortopedii, rehabilitacji i reumatologii.

Wskazania do terapii manualnej to między innymi: dyskopatia, nerwobóle, drętwienie kończyn, bóle głowy i stany napięcia mięśniowego oraz stany przeciążeniowe układu ruchu. Istnieją także przeciwwskazania do stosowania terapii manualnej. Są to między innymi zaawansowana osteoporoza, problemy z krzepliwością krwi, silny ból uniemożliwiający przeprowadzenia badania, ból związany z chorobą nowotworową czy też z procesem zapalnym w fazie ostrej.

Umówi się na pierwszą wizytę

Kontakt

lub poczytaj opinie o mnie